Yurt Dışında Tanınan Türk Üniversiteleri

Her bir öğrencinin hayalinde yurtdışında okumak bulunsa da bazı şüphelerinden dolayı birçok insan bu hayalinden vazgeçmektedir.

Yurt dışında tanınan Türk Üniversiteleri ile bu engellerden kurtularak artık bireyler özgür bir şekilde istedikleri üniversiteye gidebilirler. Türkiye’de birçok kaliteli üniversite bulunur, üniversite hayallerini gerçekleştirmek isteyen gençler her yıl bu nitelikli üniversitelerden birinde eğitim almak için oldukça zorlu bir rekabet sürecinden geçerek üniversite sınavlarında başarılı olmaya çalışır. Fakat kaliteli Türk üniversitesinden mezun olabilmek için üniversite sınavından yüksek bir puan almanın zorunluluğu fakat Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde faaliyetini devam ettiren üniversitelerle sınırlıdır. Yurtdışında faaliyetini sürdüren kaliteli Türk üniversiteleri de bulunur.
Yabancılık yaşamamak için en fazla tercih edilen ülke Makedonya’dır. Hem kültürel ve tarihsel geçmişten dolayı hem de çok Türk’ün yaşadığı ülke olan Makedonya eğitim bağlamında çok göç çeken bir ülke konumuna yükselmiştir. Eğitim standartlarında gelişme sağlayan ve ismini dünya üniversitelerinin duyacağı gibi disiplinli ve yenilikçi eğitim modellerini benimseyen üniversitelerde İngilizce eğitimi ile birlikte Türkçede eğitim vermektedir.

Yurtdışında Üniversite Nasıl Kazanılır?

Yurt dışında tanınan Türk Üniversiteleri çok popüler hale gelmiştir. Bunun nedeni de ülkemizde zorlu sınav şartları, sınav stresi ve devlet üniversitelerinin puanlarının çok yüksek olmasıdır. Bireyler üniversite kazanmak için sınav stresinden dolayı o anda istedikleri puanı çıkaramayıp sınavda başarısız olabilirler.
Yurtdışı Türk Üniversiteleri sınavsız puansız olarak öğrenci kabulü ile eğitimin önüne geçecek her bir konunun ortadan kaldırılması ve öğrencinin tam motivasyon olarak lisans eğitim programına başlamayı hedeflemektedir.
Makedonya bu noktada çok uygun bir fırsattır. Hem ülkenin uygun fiyatlarda olması hem de 20 ülkeden çok öğrencinin gelmesiyle çok uluslu yapıda olması bir üniversite için fırsatlar dünyasıdır. Ayrıca Makedonya’da her üniversite YÖK tarafından tanınır üniversiteler olduğundan eğitim hayatı bittiği zaman ülkeye gelerek kariyer yapmayı isteyenler için kolaylık sağlamaktadır. Yalnızca YÖK’ün sınavına girerek başarı oranı sağlandığında denklik belgesi alınır ve kariyer hayatına başlangıç yapılır.
Türk öğrencilerinin yurtdışında en fazla tercih ettikleri üniversitelere bakıldığında;
-The University Sydney
-University of Birmingham
-The University of Melbourne
-University of Waterloo
-The University of Sheffield
-Monash University
-Dalhouise University
-Queen Marry University of London

Firma Bilgileri: Eurostar Yurtdışı Eğitim Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi No: 49/5 (Mavi Han) Taksim-Beyoğlu /İstanbul
Tel: 0 (212) 244 66 00

 

Önerilen Haberler