SMA hastası Deniz Elmas için tek yürek oldular

SMA hastası Deniz Elmas’ın tedavi masraflarının karşılanması için yapılan kermese Ataşehir halkı ilgi gösterdi.

Make-up Arzu Yurter ve İstanbul Ataşehir Atatürk Mahallesi muhtarı Leyla Yeşim Şaylan önderliğinde ve Ataşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 30 aylık SMA hastası minik bebek Deniz Elmas’ın tedavisine katkıda bulunmak için kermes düzenlendi.

Henüz 2 aylık iken yapılan kontroller sonrasında SMA hastası olduğu öğrenilen Deniz Elmas’ın tedavisi için gereken 2.2 milyon dolarlık tedavi masrafının bugüne kadar %60’ı toplanabildi.

 

Deniz Elmas’ın tedavisi için gereken paranın temin edilmesi için Deniz Çakır, Selen Öztürk, İrem Helvacı, İlker Ayrık, Berfu Öngören gibi bir çok ünlü isim maddi yardımların yanı sıra sosyal medya hesaplarından yaptıkları canlı yayınlarla yardımlar topladılar.

 

Düzenlenen kermes hakkında kısa bir açıklamada bulunan Ataşehir Atatürk Mahallesi muhtarı Leyla Yeşim Şaylan “Arzu Yurter bir arkadaşım vasıtasıyla bana ulaşarak Ataşehir’de bir kermes yapmak istediklerini söylediklerinde hemen yetkililerle iletişime geçerek gereken izinleri ve imkanları sağladım.  Umut ediyorum ki küçük kızımızın çok yakında tedavisi için gereken paranın tamamı toplanacak ve tedavisine başlanacaktır. Minik kızımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Arzu Yurter ise “Sosyal medya üzerinden devamlı olarak SMA hastası çocukların tedavileri için destek veriyordum. Deniz Elmas’ın tedavisi için birçok arkadaşımızla işbirliği yaparak İstanbul’un çeşitli ilçelerinde etkinlikler düzenlemeye başladık ve bu çalışmamız tedavi için gereken para tamamlanana kadar devam edecek. Devletimizin de özellikle SMA hastası çocuklarımızın tedavisi için gereken düzenlemeleri yapacağını umut ediyorum” dedi.

 

Deniz Elmas için dün Atatürk Mahallesi’nde düzenlenen kermeste bir iş insanının katkılarıyla 100 bin liranın üzerinde bir yardım toplandı.

 

Bugün 51 bin kişi 150’şer TL. vermiş olsa SMA hastası Deniz Elmas tedavisinin başlaması için gereken paranın tamamı karşılanmış olacak.

Önerilen Haberler

Leave a Comment