Ünlü isimler “Kanadı Kırık Bir Kuş Misali; Cahide” oyuna akın ettiler

Dün gece Kadıköy Kültür Merkezi’nde Çiğdem Tunç Tiyatrosu tarafından sergilenen oyunu izlemeye sanat dünyamızın birçok ünlü isim geldi…

Çiğdem Tunç Tiyatrosu tarafından Türk tiyatrosu ve sinemasının efsane kadını Cahide Sonku’nun hayatını anlatan “Kanadı Kırık Bir Kuş Misali ‘Cahide Sonku’” oyunu  Cahide Sonku’nun gerçek yaşam öyküsünden yola çıkılarak Sonku’nun şöhret basamaklarına nasıl tırmandığını ve şöhret olduktan sonra yaşadığı bunalımlardan alkol bağımlılığını ve hayatının son yıllarını sefalet içinde geçirmesini anlatan oyunu  Eray Işık kaleme alırken müziklerini Nida Şan, koreografilerini Şebnem Erdener,’ Işık tasarımını ödüllü ışık tasarımcısı Yüksel Aymaz yaptı.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde önceki gece sahnelenen oyun kalabalık bir seyirci topluluğu tarafından izlenen oyuna Çiğdem Tunç’un sanatçı arkadaşları da ünlü sanatçıyı bu gecesinde yalnız bırakmadılar.  Kanadı Kırık Bir Kuş Misali Cahide Sonku oyununu izlemeye Nida Şan, Bilge Şan, Müge Akyamaç, Parla Şenol, Deniz Özerman, Suna Yıldızoğlu, Ruhsar Gültekin, Ayşen Sezerel, Nihal Arda, Tarık Şerbetçioğlu ve Banu Karadağlı gibi birbirinden ünlü isimler geldi.

Oyun sonrasında Çiğdem Tunç tarafından tüm sanatçılar sahneye tek tek davet edilerek Çiğdem tunç Tiyatrosu oyuncuları ile birlikte objektiflere hatıra fotoğrafı verdiler.

Oyun sonrasında kısa bir açıklama yapan Tunç “Bir Kadıköylü olarak her oyunumu muhakkak Kadıköy’de sahnelerim. Bu oyunumu ikinci kez Kadıköy’de sahneledim. Ve bu gecemizde birçok sanatçı dostum gelerek beni ve arkadaşlarımı onurlandırdılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Önerilen Haberler

Leave a Comment