Selda Bağcan Harbiye Açıkhava’da hem senfonik hem klasik muhteşem bir konsere imza attı

Selda Bağcan Harbiye Açıkhava’da senfoni orkestrasıyla unutulmaz bir konsere imza attı

Sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanında büyük bir hayran kitlesine sahip olan çağdaş halk müziğin efsane ismi Selda Bağcan Kurban Bayramı’nın ikinci günü KerkiSolfej’in yaz konserleri kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde unutulmayacak bir konsere imza attı.

Selda Bağcan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde Kral Pop’un medya sponsorluğunda müzikseverlerle buluşurken konserinin ilk yarısında Senforock Senfoni Orkestrası ile sahne alırken konserin ikinci yarısında da kendi orkestrası ile sahne aldı.

Selda Bağcan’a bu konserinde yeğeni Serenad Bağcan’da eşlik ederken söylediği “Dört Mevsim” ve “Yiğidim Aslanım” şarkıları büyük alkış alırken halasının sahnesinde olmaktan duyduğu gururu ifade etti.

Selda Bağcan bu konserinde ilklere imza atarken ilk kez “Ağlama Anne” şarkısını kendini izlemeye gelen müzikseverlerle adeta bir koro halinde ilk kez seslendirirken Bağcan, bu şarkıyı 1997’de stüdyoda bir kez söylediğini ve o kadar güzel yorumladığını düşündüğü için bir daha seslendirmediğini söyledi. Bağcan, “Bugüne kadar 400 şarkı söyledim ama bu şarkı benim için bir numara” dedi ve ‘Ağlama Anne’ şarkısını binlerce kişiyle birlikte duygusal bir şekilde seslendirdi.

Önerilen Haberler

Leave a Comment