“Bayanlar Baylar Dario Moreno” seyircisiyle buluşmak için gün sayıyor

Yeni sezonunu en iddialı oyunlarından birisi olmaya aday olan “Bayanlar Baylar Dario Moreno” tiyatroseverlerle buluşmaya hazır.

Kosta Kortidis tarafından kaleme alınan, yönetmenliğini ve başrolünü de üstlendiği yapımcılığını da Tiyatro Rurdis’un üstlendiği “Bayanlar Baylar Dario Moreno” oyunu seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Aydın’da doğmuş, İzmir’de büyümüş, askerliğini Türk ordusunda yapmış, kariyerine Türkiye’de başlayıp, Avrupa’ya giderek dünya çapında bir ‘’star’’ olan ender Türk şarkıcılardan biri Dario Moreno. Kosta Kortidis’in benzersiz ve özgün üslubu ile yazdığı, gerçek ve kurguyu harmanlayarak sahneye taşıyacağı Bayanlar Baylar Dario Moreno oyunu Kortidis’in şaşırtıcı oyunculuk performansı ile izleyiciyi müzikli, görsel bir teatral şölene ve Moreno’ya saygı duruşuna davet ediyor.

Geçtiğimiz sezonlarda sahnelenen “Gözyaşı Sarayı /Kösem” adlı tiyatro oyununda, tiyatro antolojilerine girebilecek bir “Deli Mustafa” karakterine hayat veren Kortidis yeni oyunu ile yeni sezona damga vurmaya hazırlanıyor. Başarılı oyuncu Kosta Kortidis “Bayanlar Baylar Dario Moreno” adlı oyunundaki hayat verdiği “Dario Moreno” karakteriyle bir oyuncunun erişebileceği en yüksek doruklardan birine yeteneği ve sahne dehasıyla erişiyor.

“Bayanlar Baylar Dario Moreno” oyununda Kosta Kortidis’e Dilara Tabak, Akın Kaplan, Alper Arık, Özlem Alpözü, Hazal Akyürek, Alp Balkan, ve İlkay Özşen gibi birbirinden başarılı oyuncular eşlik ederken oyunun dekor tasarımını Batuhan Bozcaada, kostüm tasarımını Ayşegül Kaplan Bağcık, kostüm uygulamasını Zehra Ahmat, Koreografi: Arda Alpkıray, müzik direktörlüğünü Altuğ Akınsel, ses&efekt tasarımı ve fotoğraflar: Gülay Oktar üstlenirken oyunda kullanılan dış sesleri Gülay Oktar, Yeşim Kopan, Oğuz Toydemir, İffet Diler, Füsun Ünsal, Tülay Tüzün, Gökhan Özer ve Ömer Faruk Zora seslendirdiler.

Önerilen Haberler

Leave a Comment